Brona talerzowa Catros 2018-09-09T15:51:00+00:00

Project Description

Zawieszana kompaktowa brona talerzowa Catros

Wysokie wydajności powierzchniowe, niewielkie zapotrzebowanie paliwa i niski stopień zużycia, to mocne strony bron talerzowych Catros. Idealnie nadają się do szybkiej, płytkiej, intensywnie mieszającej uprawy ściernisk, nawet przy dużych ilościach słomy. Wymieszanie słomy z kukurydzy, uprawa ścierniska po kukurydzy, zabiegi na użytkach zielonych i rekultywacja ugorów, przygotowanie gleby pod siew oraz wymieszanie gnojowicy z glebą to kolejne opcje wykorzystania tych bron

Główne zalety brony Catros

  • Łatwa w uciągu, 3 m szerokości roboczej od 90 KM mocy ciągnika
  • Bezobsługowe ułożyskowanie talerzy ze ślizgowymi pierścieniami uszczelniającymi i trwałym smarowaniem
  • Optymalne ustawienie talerzy dla pewnej pracy także w najcięższych warunkach
  • Przesunięcie rzędów talerzy z szybkim, komfortowym przestawianiem mechanicznym
  • Możliwe wyposażenie w nabudowany siewnik GreenDrill do poplonów
  • Opcjonalnie hydrauliczna zmiana głębokości roboczej. Skala do odczytu głębokości roboczej
  • Oddzielne zawieszenie każdego talerza z optymalnym dopasowaniem do konturów pola i znakomitą przepustowością
  • Seryjnie bezobsługowe zabezpieczenie przed kamieniami przez gumowe elementy sprężyste

Maszyny zawieszane na TUZ ciągnika

Sztywne

Maszyny zawieszane, sztywne o szerokościach roboczych od 3 m do 4 m są bardzo wydajne dzięki wysokim prędkościom roboczym.

Składane hydraulicznie

Składane hydraulicznie, zawieszane maszyny o szerokościach roboczych od 4 m do 6 m są idealne do osiągania dużych wydajności powierzchniowych lub dziennych.

Optymalne ustawienie przesunięcia rzędów talerzy

W bardzo trudnych warunkach pracy (susza) pozycję talerzy można odpowiednio dostosować. Można wówczas przestawić wzajemne położenie rzędów talerzy dla uzyskania większej ilości gleby z ryzykiem niepodcięcia całej powierzchni. Kolejną zaletą jest ustawianie przesunięcia rzędów talerzy przy zeszlifowanych talerzach. Ustawienia wykonywane są czworokątnym sworzniem mimośrodowym, służącym równocześnie jako ogranicznik. Przy sztywnych Catros o szerokości roboczej 3 m i 3,5 m z pomocą układu przestawiania, oba rzędy talerzy są przesuwane do siebie i ryglowane w pozycji transportowej. Przed rozpoczęciem pracy talerze są ponownie odryglowane i rozsuwane. W wyniku tego, pomimo pełnej szerokości roboczej możliwa jest również bezpieczna jazda po drogach. Proces przesuwania odbywa się z pominięciem oporów gleby. Opcjonalnie dostępny jest komfortowy, hydrauliczny układ przestawiania.

Galeria – Amazone brona talerzowa Catros