Brona talerzowa Certos TX 2018-09-10T08:22:04+00:00

Project Description

Duża zaczepiana kompaktowa brona talerzowa Certos TX

Certos uzupełnia ofertę programu produktów AMAZONE o dużą, kompaktową bronę talerzową. Zaczepiana Certos TX ze środkowym podwoziem, dzięki talerzom o średnicy 660 mm może pracować na głębokości roboczej aż do 20 cm i nawet przy dużych ilościach materiału organicznego nie powoduje zatorów. Gleba jest intensywnie rozluźniona i przemieszana.

Główne zalety brony Certos TX

  • Wysoka zwrotność na środkowym podwoziu i duża siła uderzenia przy prędkości roboczej do 15 km/h.
  • Intensywne, pełne przemieszanie gleby na głębokości roboczej do 20 cm. Wysoka przepustowość.
  • Optymalne przygotowanie pola pod siew także na ciężkich glebach.
  • Duży odstęp między talerzami a wałem do optymalnego uspokojenia gleby.
  • Obróbka dużych ilości słomy po kukurydzy, słoneczniku i poplonach.
  • Różne dołączane wały uprawowe do wszelkiego rodzaju gleb.
  • Możliwość nabudowania siewnika GreenDrill do siewu poplonów i drobnych nasion.

Czy płytko czy głęboko – zawsze szybko i intensywnie

Średnica talerzy kompaktowej brony talerzowej ma istotny wpływ na głębokość roboczą i jakość uprawy. Zębate, bardzo duże talerze o średnicy 660 mm w Certos TX są w przednim rzędzie ustawione wyjątkowo agresywnie z kątem 22 stopni, pozostawiając za sobą na ciężkich glebach znakomity obraz pracy. Duży odstęp między talerzami a wałem powoduje, że gleba ponownie się uspokaja i jest w możliwie najlepszy sposób ugniatana przez podążający z tyłu wał.

Głębokości robocze od 7 cm do 20 cm umożliwiają szerokie spektrum zastosowań od uprawek ścierniskowych, przez przygotowanie gleby pod siew aż do uprawy na średnią głębokość. Certos TX pozwala także na likwidację pastwisk. I wszystko to z tym samym zestawem talerzy.

Gładko po drodze

Nowe maszyny zaczepiane Catros+-2TX o szerokościach roboczych mit od 7 m do 9 m obok swoich rozmiarów polowych zachwycają znakomitymi właściwościami jezdnymi na drodze. Do szybkiego transportu po drogach podwozie można wyposażyć w hamulec, z którym możliwe jest uzyskanie homologacjo do jazdy z prędkością 40-km/h (prosimy przestrzegać miejscowych przepisów o ruchu drogowym).
Kołnierzowe zawieszenie zaczepu umożliwia w Catros+-2TX indywidualny wybór rodzaju zaczepu. Tym samym możliwe jest dostosowanie zaczepu odpowiednio do wymagań każdego rodzaju ciągnika. Do wyboru są zaczepy dźwigni dolnych kat. III, IV, V, różne średnice ucha pociągowego lub zaczep z kulą pociągową K80.

Zintegrowane podwozie

Zintegrowane środkowe podwozie z ogumieniem 550/45-22,5 względnie 400/60-22,5, dba o wysoką zwrotność maszyny na polu i na drodze. Pozycja środkowego podwozia zapewnia dobry rozkład masy maszyny i pozwala na dołączanie różnych wałów uprawowych AMAZONE, dostosowanych do właściwości uprawianej gleby

Galeria – Amazone brona talerzowa Certos TX