Brona wirnikowa KE 2018-09-12T07:54:28+00:00

Project Description

Brona wirnikowa KE

Brona wirnikowa KE stosowana jest do uprawy gleby po pługu oraz do siewu w mulcz, na rozluźnionych glebach. Brona ta dzięki silnej, podwójnej ramie, wałkom wirników z nośnikami zębów wykonanymi w jednym kawałku oraz, dzięki sprężynowemu mocowaniu zębów, jest superstabilna. Nawet ekstremalnie duże ilości słomy i bryły ziemi pokonywane są bez żadnych trudności dzięki dużej ilości miejsca między zębami i nad dźwigarami narzędzi.

System napędu Long-Life-Drive

Long-Life-Drive jest systemem napędu stosowanym przez AMAZONE w bronach wirnikowych oraz kultywatorach wirnikowych, zapewniającym maksymalnie spokojny bieg i dużą wartość przy odsprzedaży. Koła zębate i łożyska pracują tu w kąpieli olejowej i są bezobsługowe – bez smarowników.

1) Mocne przekładnie
2) Koła o dużych zębach
3) Dokładne odstępy między wszystkimi łożyskami, maksymalnie spokojna praca
4) Duży odstęp łożysk stożkowych
5) Podwójne uszczelki labiryntowe zapobiegające dostawani się brudu u resztek roślin
6) Dźwigary zębów i wałki z jednego kawałka metalu, w kultywatorach wirnikowych KG i bronach wirnikowych KE, średnica 60 mm
7) System Quick + Safe z beznarzędziową wymianą zębów i zabezpieczeniem przed kamieniami

Przekładnia e-box

Bezpośrednia droga!
Zwykła przekładnia kątowa przekierowuje siłę tylko raz i przechodzi ona bezpośrednio do dźwigarów zębów.
Daje to oszczędność paliwa. Mniejsza liczba kół zębatych oznacza mniej tarcia wewnętrznego, mniejsze wytwarzanie ciepła oraz mniejszą ścieralność.
Duże momenty obrotowe występują dopiero bezpośrednio na dźwigarach zębów. Dba to o wyższą wytrzymałość i chroni ciągnik.

Zmiana liczby obrotów: Łatwo i szybko!
Liczbę obrotów zębów można zmienić bez użycia narzędzi przez wzajemną zamianę dwóch kół stożkowych. Umożliwia to optymalne dopasowanie do aktualnych warunków glebowych, jest proste w obsłudze i niedrogie, ponieważ nie potrzeba dodatkowych kół wymiennych.

KE Special: Tylko 850 kg na 3 m!
e-box jest lżejsza od innych przekładni. Wynik to oszczędność paliwa i siły udźwigu. Tę bronę wirnikową podnoszą również małe ciągniki.

Dużo wolnego miejsca i stabilność w AMAZONE!

10 wirników na 3 m szerokości roboczej oznacza dużo wolnego miejsca oraz stabilne elementy napędu, mocne zęby i lepszy przepływ materiału..

Przesunięte rozmieszczenie zębów gwarantuje spokojny bieg maszyny: przy bronach wirnikowych i kultywatorach wirnikowych AMAZONE, zęby są wzajemnie ustawione pod specjalnie dobranym kątem. Gwarantuje to równomierne rozdrabnianie gleby oraz spokojny bieg maszyn. Wyeliminowano tu wszelkie wstrząsy i skokowe obciążenia. Maszyny są chronione, zapotrzebowanie mocy oraz zużycie paliwa zostały zmniejszone.

Galeria – Amazone brona wirnikowa KE