Ceus 2TX 2018-09-11T08:06:47+00:00

Project Description

Zaczepiana kombinacja brony talerzowej-kultywatora Ceus 2TX

Zależnie od rodzaju gleby do dyspozycji są różne narzędzia rozdrabniające. Do zmiany wału wystarczy jedynie zwolnić pałąki. Duży odstęp między talerzami a dołączonym wałem dba o to, aby gleba mogła się uspokoić i zostać prawidłowo zagęszczona!

Do każdej pracy prawidłowy typ redlic

Spektrum działania Cenius sięga od płytkiej uprawy gleby poprzez jej rozluźnianie na głębokość występowania struktury gruzełkowatej aż do przygotowania pod siew. Do tego niezbędna jest naturalnie odpowiednia technika redlic. Odłączenie blachy prowadzącej i czubka redlicy służy przede wszystkim redukcji kosztów. Zależnie od spektrum zastosowania i wilgotności gleby można zużyć 3 do 5 czubków redlic zanim wymieni się blachę prowadzącą. Nowe blachy prowadzące systemu redlic są wyposażone w skręt poprawiający efekt mieszania. Nowe blachy prowadzące systemu redlic C-Mix są wyposażone w odwracanie i dbają o perfekcyjne prowadzenie strumienia gleby a tym samym o bardzo wysoką intensywność mieszania z niewielkim zapotrzebowaniem siły.
Z systemem szybkiej wymiany redlic C-Mix-Clip firma AMAZONE oferuje rozwiązanie, które umożliwia (prawie) beznarzędziową i przede wszystkim łatwiejszą, szybszą i bardzo komfortową zmianę redlic.

System szybkiej wymiany VarioClip dla Cenius 02

System szybkiej wymiany C-Mix jest systemem, który pozwala zredukować nie tylko nakłady pracy ale również czas i koszty wymiany redlic oraz szybko reagować na indywidualne cele uprawowe. System wymiany redlic C-Mix-Clip podobnie jak znane redlice C-Mix składa się z blachy prowadzącej i czubka. Blacha prowadząca jest również przy systemie C-Mix-Clip na stałe ześrubowana z zębami a czubek jest zamocowany na systemie szybkiej wymiany. Po jednorazowym, prostym montażu uchwytu C-Mix-Clip na zębie, można za pomocą łatwo zwalnianego kołka zabezpieczającego szybko nasuwać różne czubki redlic odpowiednie do zaplanowanej pracy. Kołek zabezpieczający prowadzony jest po tylnej stronie zęba przez wydrążoną śrubę i tym samym bezpiecznie utrzymuje każdy z czubków redlicy na uchwycie C-Mix-Clip. Zależnie od warunków pracy AMAZONE oferuje trzy różne czubki redlic. Czubki redlic C-Mix-Clip 80 mm, czubki redlic C-Mix-Clip 100 mm i gęsiostópki 320 mm. Redlice C-Mix-Clip 80 mm i 100 mm można stosować także w połączeniu z 350-mm redlicą skrzydełkową co umożliwia likwidację i cięcie ściernisk na całej powierzchni pola.

1) Wycięcie zabezpieczające przed utratą
2) Nasuwanie redlicy
3) Górna śruba mocująca (drążona)
4) Kołek zabezpieczający
5) Dolna śruba mocująca

Galeria – Amazone kultywator Ceus 2TX