GreenDrill do poplonów 2018-09-13T09:18:51+00:00

Project Description

Trapezowy wał pierścieniowy TRW

Aby razem z uprawą gleby można było wysiewać poplony oraz do siewu traw AMAZONE oferuje nabudowany siewnik GreenDrill do siewu poplonów. Można go agregatować zarówno z kompaktową broną talerzową Catros jak również z kultywatorem mulczującym Cenius, kompaktową broną talerzową Certos, kultywatorem wirnikowym KG albo z broną wirnikową KE. Rozdział materiału siewnego odbywa się przez talerz odbojowy.
Zbiornik siewnika GreenDrill posiada 200 l lub 500 l pojemności i jest łatwo dostępny dzięki stopniom. Elementem dozującym jest wałek wysiewający, znajdujący się wewnątrz zbiornika. W zależności od właściwości materiału siewnego i normy wysiewu stosuje się normalne lub drobne kółka wysiewające. Napęd wałka wysiewającego jest elektryczny a dmuchawa jest napędzana hydraulicznie lub elektrycznie.

Dla sterowania maszyną są do dyspozycji dwie alternatywy komputerów o zróżnicowanie wysokim komforcie obsługi. Z komputerem pokładowym 3.2 w wersji podstawowej można włączać wałek wysiewający i dmuchawę oraz ustawiać liczbę obrotów wałka wysiewającego. W wersji komfortowej 5.2 istnieje dodatkowe menu wyboru do celów prób kalibracyjnych i do wskazań prędkości jazdy, obrobionej powierzchni a także godzin pracy. Liczba obrotów wałka wysiewającego dopasowuje się automatycznie do zmieniającej się prędkości jazdy, jeśli ten komputer pokładowy zostanie dołączony do 7-biegunowego gniazda sygnałowego w ciągniku.

Galeria – Amazone GreenDrill do poplonów