Kultywator wirnikowy KX 2018-09-12T08:15:50+00:00

Project Description

Kultywator wirnikowy KX

Wielu rolników chce stosować w uprawie swoich pól różne narzędzia, stosownie do panujących warunków pracy i dołączonych maszyn. Oznacza to, że np. na glebach ciężkich do siewu w mulcz używany będzie kultywator wirnikowy z zębami “ustawionymi na chwytanie“ a na glebach lżejszych będzie to brona wirnikowa z „zębami ustawionymi ciągnąco“, aby wcisnąć kamienie w podłoże. Dotychczas często obracano zęby z pozycji “ciągnącej” na pozycję “chwytającą”. Wynik pracy był jednak niezadowalający, ponieważ taka praca dawała optymalne wyniki jedynie w ściśle określonych warunkach.

System napędu Long-Life-Drive

Long-Life-Drive jest systemem napędu stosowanym przez AMAZONE w bronach wirnikowych oraz kultywatorach wirnikowych, zapewniającym maksymalnie spokojny bieg i dużą wartość przy odsprzedaży. Koła zębate i łożyska pracują tu w kąpieli olejowej i są bezobsługowe – bez smarowników.

1) Mocne przekładnie
2) Koła o dużych zębach
3) Dokładne odstępy między wszystkimi łożyskami, maksymalnie spokojna praca
4) Duży odstęp łożysk stożkowych
5) Podwójne uszczelki labiryntowe zapobiegające dostawani się brudu u resztek roślin
6) Dźwigary zębów i wałki z jednego kawałka metalu, w kultywatorach wirnikowych KG i bronach wirnikowych KE, średnica 60 mm
7) System Quick + Safe z beznarzędziową wymianą zębów i zabezpieczeniem przed kamieniami

Szybka wymiana zębów

Zęby są po prostu wsuwane w kieszenie wsporników zębów i zabezpieczane sworzniami. Prościej i szybciej już nie można. Nie ma żadnych wymagających dociągania śrub, mocujących zęby. Także przebudowa z “zębów na chwytanie” na zęby ciągnące wykonywana jest szybko i łatwo. Kute zęby ze specjalnie hartowanej stali są elastyczne i odporne na ścieranie.

Stabilny element wirujący

Wałek wirnika i jego wspornik są wykute jako jeden element ze stali wysokojakościowej. Wałek wirnika ułożyskowany jest w ramie na łożyskach stożkowych z dużym odstępem. Uszczelnienie u dołu zapewnione jest poprzez specjalną, trwałą kasetę z optymalną skutecznością uszczelniania. Dodatkowo, uszczelka labiryntowa chroni układ przed wciąganiem włókien roślinnych.

Dokładne ustawienie głębokości

Głębokość roboczą brony wirnikowej ustala się przez przełożenie i obrócenie sprawdzonego, czworokątnego sworznia mimośrodowego AMAZONE w 16 stopniach. Podczas pracy ramię nośnr leży pod sworzniem mimośrodowym a przy unoszeniu układa się na wannie przekładni. W ten sposób brona może przeskakiwać nad kamieniami bez konieczności podnoszenia wału ugniatającego i siewnika. Chroni to zęby brony i elementy napędu.

Galeria – Amazone kultywator wirnikowy KX