Kultywator zaczepiany Cenius-2TX 2018-09-10T08:56:10+00:00

Project Description

Kultywator zaczepiany Cenius-2TX

Kultywatory serii Cenius oferowane w wersji zawieszanej (Cenius) oraz jako maszyny zaczepiane (Cenius-2T/Cenius-2TX) o szerokości roboczej od 4 m do 8 m są właściwym rozwiązaniem dla prawie każdego gospodarstwa. Dzięki licznym wariantom wyposażenia są w stanie spełnić niemal wszystkie wymagania i osiągać perfekcyjne wyniki pracy.

Komfortowe ustawianie

Ustawianie głębokości zespołu równającego odbywa się w Cenius dwoma pokrętłami szybko, bezpiecznie i bez użycia narzędzi. Aby jeszcze bardziej poprawić komfort obsługi, AMAZONE oferuje teraz również hydrauliczne przestawianie zespołu równającego. W ten sposób kompletne ustawienie Cenius jest możliwe z kabiny ciągnika. Ustawianie hydrauliczne zapewnia maksimum komfortu oraz bezpieczeństwa pracy. Aktualną pozycję talerzy zespołu równającego można odczytać na bardzo dobrze widocznej, wyraźnej skali.
Ustawienie głębokości roboczej następuje centralnie, w jednym miejscu maszyny. Seryjne ustawianie głębokości jest łatwo wykonywane mechanicznie i bezstopniowo za pomocą pokrętła regulacyjnego. Opcjonalnie jest do dyspozycji komfortowa, hydrauliczna zmiana głębokości roboczej. Można wtedy podczas jazdy szybko reagować na zmieniające się warunki pracy oraz rodzaje gleby. Dobrze widoczna skala pomaga tu przy szybkim przestawianiu bezpośrednio z kabiny ciągnika.

Do każdej pracy prawidłowy typ redlic

Spektrum działania Cenius sięga od płytkiej uprawy gleby poprzez jej rozluźnianie na głębokość występowania struktury gruzełkowatej aż do przygotowania pod siew. Do tego niezbędna jest naturalnie odpowiednia technika redlic. Odłączenie blachy prowadzącej i czubka redlicy służy przede wszystkim redukcji kosztów. Zależnie od spektrum zastosowania i wilgotności gleby można zużyć 3 do 5 czubków redlic zanim wymieni się blachę prowadzącą. Nowe blachy prowadzące systemu redlic są wyposażone w skręt poprawiający efekt mieszania. Nowe blachy prowadzące systemu redlic C-Mix są wyposażone w odwracanie i dbają o perfekcyjne prowadzenie strumienia gleby a tym samym o bardzo wysoką intensywność mieszania z niewielkim zapotrzebowaniem siły.
Z systemem szybkiej wymiany redlic C-Mix-Clip firma AMAZONE oferuje rozwiązanie, które umożliwia (prawie) beznarzędziową i przede wszystkim łatwiejszą, szybszą i bardzo komfortową zmianę redlic.

System szybkiej wymiany VarioClip dla Cenius 02

System szybkiej wymiany C-Mix jest systemem, który pozwala zredukować nie tylko nakłady pracy ale również czas i koszty wymiany redlic oraz szybko reagować na indywidualne cele uprawowe. System wymiany redlic C-Mix-Clip podobnie jak znane redlice C-Mix składa się z blachy prowadzącej i czubka. Blacha prowadząca jest również przy systemie C-Mix-Clip na stałe ześrubowana z zębami a czubek jest zamocowany na systemie szybkiej wymiany. Po jednorazowym, prostym montażu uchwytu C-Mix-Clip na zębie, można za pomocą łatwo zwalnianego kołka zabezpieczającego szybko nasuwać różne czubki redlic odpowiednie do zaplanowanej pracy. Kołek zabezpieczający prowadzony jest po tylnej stronie zęba przez wydrążoną śrubę i tym samym bezpiecznie utrzymuje każdy z czubków redlicy na uchwycie C-Mix-Clip. Zależnie od warunków pracy AMAZONE oferuje trzy różne czubki redlic. Czubki redlic C-Mix-Clip 80 mm, czubki redlic C-Mix-Clip 100 mm i gęsiostópki 320 mm. Redlice C-Mix-Clip 80 mm i 100 mm można stosować także w połączeniu z 350-mm redlicą skrzydełkową co umożliwia likwidację i cięcie ściernisk na całej powierzchni pola.

1) Wycięcie zabezpieczające przed utratą
2) Nasuwanie redlicy
3) Górna śruba mocująca (drążona)
4) Kołek zabezpieczający
5) Dolna śruba mocująca

Galeria – Amazone kultywator Cenius-2TX