Nabudowany siewnik Centaya 2018-09-14T08:35:00+00:00

Project Description

Nabudowany siewnik Centaya

Specjalne kasety dozujące do różnych norm wysiewu dozują ziarno, które transportowane jest do głowicy rozdzielającej. Trzy seryjnie dostarczane kasety dozujące pokrywają do 95 % wszystkich rodzajów nasion. Dostępne są również inne kasety dozujące, np. do kukurydzy czy kultur specjalnych.
Wymienne kasety dozujące nadają się do następujących norm wysiewu: nasiona drobne (ok. < 15 kg/ha), nasiona średnie (ok. < 140 kg/ha), normalny siew (ok. > 140 kg/ha).

Kopiowanie głębokości

Aby zachowana była głębokość odkładania każdej z redlic TwinTeC, rolka prowadzenia głębokościowego za każdą z redlic TwinTeC dba o dokładne utrzymanie ustawionej głębokości. Przy dużym rozstawie redlic mierzącym 195 mm i połączeniu rolki prowadzenia głębokościowego z ustawionym u góry dźwigarem rolki, pozostaje wystarczająco dużo przestrzeni umożliwiającej pracę bez zatorów. Ze względu na 10° kąt ustawienia tarcz wysiewających istnieje doskonałe przejście także przy wysokich prędkościach jazdy i dużej ilości resztek pożniwnych. Opcjonalne zgarniacze na rolce prowadzenia głębokościowego zapewniają utrzymanie głębokości odkładania nasion także przy wilgotnej i kleistej glebie.

System napędu Long-Life-Drive

Long-Life-Drive jest systemem napędu stosowanym przez AMAZONE w bronach wirnikowych oraz kultywatorach wirnikowych, zapewniającym maksymalnie spokojny bieg i dużą wartość przy odsprzedaży. Koła zębate i łożyska pracują tu w kąpieli olejowej i są bezobsługowe – bez smarowników.

1) Mocne przekładnie
2) Koła o dużych zębach
3) Dokładne odstępy między wszystkimi łożyskami, maksymalnie spokojna praca
4) Duży odstęp łożysk stożkowych
5) Podwójne uszczelki labiryntowe zapobiegające dostawani się brudu u resztek roślin
6) Dźwigary zębów i wałki z jednego kawałka metalu, w kultywatorach wirnikowych KG i bronach wirnikowych KE, średnica 60 mm
7) System Quick + Safe z beznarzędziową wymianą zębów i zabezpieczeniem przed kamieniami

Galeria – Amazone nabudowany siewnik Centaya