Siewnik Avant Profi 2018-09-17T11:08:41+00:00

Project Description

Siewnik ze zbiornikiem czołowym Avant Profi

Wysokie wydajności powierzchniowe i doskonała jakość siewu: z takimi cechami wyróżniającymi, składany agregat uprawowo siewny udowadnia swoją siłę przede wszystkim podczas pracy w wielu gospodarstwach. Przy szerokościach roboczych 4, 5 i 6 metrów, praktycy w pełni korzystają z jego możliwości. Wyeliminowano dodatkowe obciążniki balastowe. W połączeniu z zamontowanym czołowo zbiornikiem ziarna oraz kultywatorem wirnikowym, wałem i redlicami wysiewającymi z tyłu ciągnika, uzyskuje się agregat o optymalnym rozdziale masy, osiągający wysoką siłę uderzenia także na małych polach.

Główne argumenty – siewnik ze zbiornikiem czołowym Avant Profi

  • Dobre wykorzystanie przestrzeni montażowej ciągnika
  • Równomierne balastowanie osi ciągnika
  • Znakomita zwrotność na drodze i w polu
  • Krótkie czasy przejazdu między polami i lepsza ekonomika pracy

Redlice RoTeC+-Control

Nasiona są precyzyjnie odkładane oraz przykrywane redlicami RoTeC+-Control i zagarniaczem sprężynowym S. Przy elektrycznym napędzie dozownika, koło impulsów zapewnia dokładne obliczanie długości pokonanej drogi.

Dmuchawa

Wydajny silnik hydrauliczny napędza dmuchawę do transportu ziarna. Nowoczesne ciągniki spełniają warunki dla napędów hydraulicznych i posiadają wystarczającą ilość zaworów hydraulicznych, które niezależnie od liczby obrotów silnika dostarczają stałą ilość oleju i spełniają wymagania napędu hydraulicznego.

Zespół dozujący

O niezawodny napęd zespołu dozującego na zbiorniku ziarna dba koło ostrogowe. W wyposażeniu do wyboru oferowana jest elektryczna zmiana dawki wysiewu z AMATRON 3. Alternatywnie stosowany jest elektryczny napęd dozownika z AMATRON 3. Można wtedy sterować dawką i całkowicie automatycznym wykonywaniem prób kręconych.

Przykrywanie nasion zagarniaczem

Zagarniacz do przykrywania otwartych redlin wysiewu oraz równania pola, pracuje bez zapychania się nawet przy dużych ilościach słomy. Oddzielne, ułożyskowane obrotowo elementy zagarniacza dopasowują go do nierówności podłoża i równomiernie przykrywają nasiona tak przy dużej ilości słomy jak też przy jej braku.
Zmiana głębokości jest ustawiana mechanicznie dwoma pokrętłami. Przy hydraulicznej zmianie nacisku zagarniacza (opcjonalnej), sworzniami ustala się jedynie wartości maksymalne i minimalne. Dzięki temu, jednym zaworem sterującym można podczas jazdy szybko dopasować nacisk zagarniacza i redlic do zmieniających się warunków siewu. W połączeniu z redlicą ToTeC pro można stosować zagarniacz S o grubości 15 mm. Jest odporny na ścieranie i zapewnia dobre przykrycie materiału siewnego nawet w najtrudniejszych warunkach pracy.

Optymalny rozdział masy

Zbiornik czołowy i agregat zakładany za ciągnikiem można dołączyć lub odłączyć od niego w kilka minut, bez używania jakichkolwiek narzędzi. Przewody prowadzące materiał siewny montowane są na uchwytach na ciągniku i mogą tam pozostawać także przy odłączonym Avant. Przewody zbiornika czołowego prowadzące ziarno dołączane są szybkozłączami. Zbiornik czołowy montowany jest na hydraulice przodu ciągnika a przyłącza hydrauliki są dołączane do ciągnika. Taka sama operacja wykonywana jest z tyłu: kultywator wirnikowy dołączany jest do dźwigni dolnych i dźwigni górnej a węże hydrauliczne wkładane są w szybkozłącza. Do tego dochodzi przyłączenie kabla danych do AMATRON 3 i można rozpocząć pracę. Prz 6 metrowym Avant z elektrycznym napędem dozownika można wyłączyć połowę szerokości roboczej.

Galeria – Amazone siewnik ze zbiornikiem czołowym Avant Profi