Siewnik nabudowany AD-P 01 Special 2018-09-14T09:09:20+00:00

Project Description

Siewnik nabudowany AD-P 01 Special

W pneumatycznym agregacie uprawowo siewnym firma AMAZONE oferuje idealne rozwiązanie do uprawy gleby i siewu. Przez połączenie uprawy gleby nowej generacji broną wirnikową KE wzgl. kultywatorami wirnikowymi KG, KX i pneumatycznego siewnika nabudowanego AD-P 01 Special stworzone będą najlepsze warunki udanego siewu.

Główne argumenty – Siewnik nabudowany Amazone AD-P 01 Special

  • Duży, usytuowany centralnie, kompaktowy zbiornik ziarna o pojemności maks. 1.500 l zapewniający wysoką wydajność
  • Wysoki komfort i krótki czas przezbrajania dzięki łatwemu dostępowi do dozownika
  • Dozownik z napędem elektrycznym gwarantuje precyzyjne dozowanie i łatwość kalibracji
  • Różne kasety dozujące obsługujące bogatą gamę nasion w szerokim zakresie norm wysiewu
  • Duża oszczędność nasion dzięki zastosowaniu elektrycznego rozłączania połówkowego w głowicy rozdzielającej
  • Łatwe dostosowanie do asymetrycznych ścieżek technologicznych dzięki zastosowaniu segmentowej głowicy rozdzielającej
  • Rozwiązanie kompatybilne z najnowszą generacją urządzeń do uprawy gleby KE/KX/KG 01
  • Opcjonalny wygodny system bezstopniowej regulacji nacisku redlic, wykonywanej z kabiny ciągnika za pomocą wyraźnie widocznej skali

AD-P 3001 Special o szerokości roboczej 3 m

Kompaktowy, pneumatyczny siewnik nabudowany AD-P Special 3001 skonstruowano do pracy w gospodarstwach o średniej wielkości. Maszynę AD-P Special ze zbiornikami o pojemności 850/1.250 l można wyposażyć
dodatkowo w nadstawkę o pojemności 250 l, uzyskując tym samym maksymalną pojemność 1.500 l. Siewnik nabudowany montowany jest na maszynie uprawowej za pomocą trójkątnego mechanizmu sprzęgającego.
Bardzo pojemny zbiornik ziarna
Zbiornik ziarna ma duży otwór załadowczy. Pozwala to na szybkie i łatwe napełnianie także z big-bagów, ładowaczem czołowym lub z worków. Sita chronią system dozowania przed ciałami obcymi. W zbiorniku ziarna nie ma głowicy rozdzielającej ani węży, przez co jest on łatwy do kontroli i czyszczenia.

Zalety:
+ Kompaktowe wymiary
+ Duży, centralny zbiornik ziarna
+ Małe zapotrzebowanie siły udźwigu
+ Szybkie, łatwe napełnianie i opróżnianie

System Airstar: Pewny napęd dozownika

(1) Elektryczny napęd dozownika: Seryjny, elektryczny napęd dozownika w AD-P oraz opcjonalny elektryczny napęd dozownika w Avant jest regulowany przez AMATRON 3 względnie przez dowolny terminal ISOBUS
lub AMADRILL+. W połączeniu z napędem elektrycznym kalibracja jest tu komfortowa i w pełni automatyczna. Napęd elektryczny oferuje dodatkowe funkcje, na przykład wstępnego dozowania materiału siewnego na początku pola a także zwiększenie i zmniejszenie dawki wysiewu podczas pracy. Dla nadzoru prędkości jazdy AD-P Special ma do dyspozycji różne źródła sygnałów. Obok czujnika radarowego, koła impulsów czy sygnału GPS możliwe jest również wykorzystywanie sygnałów prędkości samego ciągnika.
(2) Szybkie opróżnianie: Opróżnianie zbiornika ziarna następuje szybko i łatwo przez układ szybkiego opróżniania umieszczony w dobrze dostępnym miejscu na zbiorniku.
(3) Opróżnianie z resztek: Do opróżnienia z resztek ziarna wystarczy otworzyć zasuwę i ziarno spłynie do dużej rynny kalibracyjnej.
(4) Łatwa zmiana kaset dozujących: Kasety dozujące można wymieniać w dozowniku ziarna bardzo łatwo. Dzięki temu możliwy jest precyzyjny siew wszelkich nasion przy zachowaniu właściwej jakości rozdziału podłużnego także przy wysokich prędkościach roboczych.

Galeria – Amazone siewnik nabudowany AD-P 01 Special