Siewnik nabudowany AD-P Special 2018-09-14T09:29:25+00:00

Project Description

Siewnik nabudowany AD-P Special

Kompaktowy, pneumatyczny siewnik nabudowany AD-P Special 750 o szerokości roboczej 3,0 3,5 lub 4 m skonstruowano dla gospodarstw rolnych o średniej wielkości.
Pojemność zbiornika ziarna wynosi 850 litrów, lecz za pomocą nastawek można powiększyć ją do 1.100 litrów.

Główne argumenty – siewnik nabudowany Amazone AD-P Special

  • Duży, centralny zbiornik ziarna, kompaktowa budowa, wysoka siła uderzenia i krótkie czasy przezbrajania
  • Elektryczny napęd dozownika dla różnych dawek i rodzajów ziarna oferuje jeszcze większy komfort dzięki precyzji dozowania i prostemu ustawianiu
  • Niewielkie ilości resztek, także na zboczach
  • Zoptymalizowany rozdział nasion i prosty nadzór przez przejrzystą, zewnętrzną głowicę rozdzielającą
  • Dokładne odkładanie nasion redlicami RoTeC-Control lub redlicami WS przy wysokich prędkościach roboczych
  • Możliwe wyposażenie w nowoczesne terminale obsługowe ISOBUS z włączaniem GPS-Switch

Bezpieczny napęd dozownika

1.) Elektryczny napęd dozownika: ADP jest seryjnie a Avant jest opcjonalnie wyposażony w elektryczny napęd dozownika. Jest on regulowany przez AMATRON 3 wzgl. dowolny terminal ISOBUS lub AMADRILL. Kalibracja jest z elektrycznym napędem komfortowa i w pełni automatyczna. Elektryczny napęd oferuje dodatkowe funkcje użytkowe jak na przykład wstępne dozowanie materiału siewnego na początku pola oraz zwiększenie lub zmniejszenie dawki wysiewu podczas pracy. Do uchwycenia prędkości jazdy AD-P Special może korzystać z różnych źródeł sygnału. Obok czujnika radarowego, koła impulsów lub sygnału GPS można wykorzystywać także sygnały prędkości jazdy z ciągnika.
2.) Szybkie opróżnianie: Opróżnianie zbiornika z nasion jest szybkie i łatwe przez dobrze dostępny układ znajdujących się na zbiorniku ziarna.
3.) Opróżnianie z resztek: Do opróżniania z resztek otwiera się zasuwę i zawartość zbiornika zostaje usunięta do wanny kalibracyjnej.
4.) Łatwa zmiana kaset dozujących: Kasety dozujące w dozownikach można łatwo wymieniać. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne dozowanie wszystkich rodzajów ziarna także przy wysokich prędkościach jazdy z zachowaniem dokładnego rozdziału podłużnego.

Przejrzysta głowica rozdzielająca

Przejrzysta głowica rozdzielająca służy do stałej kontroli funkcjonowania przepływu ziarna. Właśnie dlatego położona jest ona poza zbiornikiem ziarna w polu widzenia kierowcy. Przy zakładaniu ścieżek technologicznych nasiona doprowadzane są z powrotem do zbiornika. Dosyłanie ziarna do redlic ścieżek technologicznych jest przerwane, jeśli silnik elektryczny zamknie odpowiednie przewody prowadzące ziarno. Jest ono wtedy kierowane przez składane skrzynki z przewodów prowadzących do strefy zespołu dozowania.

RoTeC: Sprawdzona ponad 300.000-krotnie!

Wyjątkowo równe i dokładnie kontrolowane zachowanie głębokości prowadzenia redlic RoTeC-Control osiągnięto za pomocą plastikowej tarczy Control 10 mit o powierzchni przylegania szerokiej na 10 mm, albo przez plastikową tarczę Control 25 o szerokości przylegania 25 mm. Ze względu na to, że plastikowa tarcza umieszczona jest bezpośrednio z boku redlicy, taka zasada sprawdza się dokładniej, niż systemy redlic ze stałą rolką prowadzenia głębokościowego. Plastikowa tarcza lub rolka pozwala szybko i dokładnie ustawić podstawową głębokość siewu przez nacisk redlic. Jeśli to konieczne, dokładne ustawienie redlic można bez żadnych narzędzi wykonać w 3 stopniowym segmencie przestawiania.
Redlice RoTeC-Control pracują z naciskiem do 35 kg. Rzeczywisty, skuteczny nacisk redlic jest w AMAZONE porównywalnie wyższy, ponieważ nie rozkłada się na plastikową tarczę i redlicę a działa wyłącznie na redlicę. Przy siewie rzepaku lub roślin jarych w czasie suszy, można bez żadnych problemów pracować z niższym naciskiem redlic. Zależnie od typu maszyny są rozstawy rzędów od 12,5 cm do 16,6 cm.

Galeria – Amazone siewnik nabudowany AD-P Special