Siewnik nabudowywany AD 2018-09-14T08:50:57+00:00

Project Description

Siewnik nabudowywany AD

Siewnik nabudowywany AD Special z szerokością roboczą 2,50 i 3,00 metrów jest korzystnym wariantem cenowym AMAZONE dla małych i średnich gospodarstw. AD Special jest często wykorzystywana w kombinacji z istniejącymi bronami wirnikowymi. Wyjątkowo duże, napędowe koło ostrogowe zapewnia niezawodne dozowanie zboża także w najtrudniejszych warunkach pracy.
Dla średnich i dużych gospodarstw oferowany jest siewnik nabudowywany AD Super o szerokości roboczej 3m, 3,5 m oraz 4 m. Ten siewnik jest bardzo często stosowany z kultywatorami wirnikowymi, klinowymi wałami pierścieniowymi i redlicami rolkowymi RoTeC-Control, jako uniwersalny agregat do siewu po orce i w mulcz.

Optymalnie dopasowany agregat uprawowo siewny „z jednej ręki“

Przez połączenie nabudowanych siewników AD z maszynami uprawowymi AMAZONE i wałami, tworzy się optymalnie zestrojony agregat uprawowo siewny „z jednej ręki “. Nabudowane siewniki AD montowane są bezpośrednio na wale ugniatającym. Dzięki temu, cały agregat uprawowo siewny jest wyjątkowo krótki i niezwykle kompaktowy. Ta bardzo stabilna maszyna z korzystnie położonym punktem ciężkości ma porównywalnie niższe zapotrzebowanie na siłę udźwigu. Niewielkie obciążenie tylnych kół zapobiega powstawaniu głębokich kolein zwłaszcza na nawrotach. Do wykonywania uprawy gleby bez siewnika, AD można kilkoma ruchami szybko odłączyć od wału, brony wirnikowej lub kultywatora wirnikowego. Przez mechaniczny napęd siewnika bez dmuchawy, nabudowanie na bronach wirnikowych jest wyjątkowo proste. AD można łączyć także z bronami wirnikowymi innych producentów.

Zbiorniki ziarna

Duże zbiorniki ziarna zamykane są wodoszczelnie i bez dostępu kurzu składaną pokrywą z gumowymi uszczelkami. Pokrywę obsługuje się łatwo rurkowym uchwytem i sprężyną gazową. Różna wielkość zbiorników ziarna i nadstawek pozwala zmieniać pojemność zbiornika od 450 l do 1000 l przy szerokości roboczej 3 m. Duże stopnie i stabilna poręcz zapewniają bezpieczeństwo przy wchodzeniu na platformę załadowczą .

Dostępne opcjonalnie ściany podziałowe zapobiegają przesypywaniu się ziarna na stromych zboczach.

Najwyższa precyzja dozowania i prób kręconych

Z bezstopniowo ustawianą i płynnie pracującą przekładnią Vario bardzo precyzyjnie realizowane są dawki wysiewu od 400 kg do jedynie 1,5 kg na hektar. Jest rzeczą oczywistą, że precyzja dozowania obejmuje wszystkie rodzaje nasion takie, jak rzepak, trawy, zboża aż po groch i bobik.

Płynnie i bezstopniowo pracująca przekładnia Vario nie wymaga konserwacji i jest prosta w obsłudze. Do siewu rzepaku, wałek mieszający wyłączany jest przez wyciągnięcie sprężystej zawleczki. Do siewu rzepaku, wałek mieszający wyłączany jest przez wyciągnięcie sprężystej zawleczki.

Galeria – Amazone siewnik nabudowywany AD