Siewnik wielkopowierzchniowy Citan 2018-09-17T12:05:49+00:00

Project Description

Siewnik wielkopowierzchniowy Citan

Zaczepiany siewnik Citan ze względu na łatwość uciągu i szerokości robocze od 8 m do 15 m osiąga bardzo wysokie wydajności powierzchniowe. Ze swoimi zbiornikami o pojemności 4.600 l i 8.000 l, Citan oferuje niezwykle dużą siłę uderzenia zwłaszcza przy pracy na wielkich polach i przy wąskich oknach czasowych dla siewu.
Siewniki Citan o szerokości roboczej 12 m i 15 m dysponują seryjnie 3 komorowymi zbiornikami, które można wykorzystywać dodatkowo do aplikacji nawozów w redliny wysiewu.

Główne zalety – siewnik wielkopowierzchniowy Citan

  • Bardzo łatwy w uciągu – niskie zapotrzebowanie paliwa i wysoka siła uderzenia
  • Bardzo wąski zbiornik ziarna – znakomita widoczność
  • Bardzo dobrze dostępne dozowniki – szybkie ustawianie dawki wysiewu i komfortowe czyszczenie
  • Zbiornik ziarna umieszczony daleko z przodu, lepsza trakcja na tylnej osi ciągnika
  • Komfortowe i bezstopniowe ustawianie nacisku redlic z kabiny ciągnika
  • Jednotarczowe redlice RoTeC+ – dokładny bieg, wysokie przejście materiału i znakomite samoczynne oczyszczanie
  • Opcjonalna hydraulika pokładowa; do pracy z ciągnikami bez wystarczającego wydatku hydrauliki
  • Opcjonalne, hydrauliczne ustawianie nacisku zagarniacza z kabiny ciągnika

Czysta siła uderzenia w optymalnym momencie

W siewniku Citan firma AMAZONE proponuje proces rozłączenia uprawy gleby i siewu przy szerokościach roboczych od 8 m do 15 m. Citan umożliwia optymalne utrafienie w terminy siewu.
Niewielki nacisk na podłoże i wydajny siew to ważne zalety przy nowoczesnym następstwie roślin. Przed odłączenie uprawy gleby możliwe jest jej wystarczające osiadanie i zwarcie zabezpieczające dobre wschody na polu. Przy Citan o szerokości 15 m możliwe są wydajności powierzchniowe aż do 15 ha/h .
Kolejnym aspektem przy uprawie zbóż ozimych pozytywnie ocenianym przez niektórych praktyków jest to, że: redlice Citan poruszają niewiele ziemi tym samym stymulacja nowych chwastów (przede wszystkim wyczyńca polowego) jest zredukowana do minimum.

Po pługu czy w mulcz – wszystko zawsze dzieje się szybko

Z prędkościami roboczymi sięgającymi do 16 km/h zaczepiany siewnik Citan wyróżnia się wysokimi wydajnościami powierzchniowymi przy perfekcyjnym odkładaniu materiału siewnego. Jego zbiornik, umieszczony daleko z przodu, na dyszlu daje dodatkowe obciążenie na tylną oś ciągnika. Wynikiem jest lepsza trakcja. Napełnienie zbiornika ziarna o pojemności 4.600 l do 8.000 l można szybko i łatwo wykonać z big-bagów, ładowaczem czołowym lub przyczepą przeładowczą. Opcjonalnie Citan dostępny jest również ze ślimakiem załadowczym (tylko dla Citan 8000 do 9000). Równie szybko przestawia się maszynę między 3 m szerokości transportowej a 8 m do 15 m szerokości roboczej.

Wymienne kasety dozownika z optymalnym rozdziałem wzdłużnyym

Mechaniczny lub w pełni elektroniczny system dozowania zapewnia precyzyjny i równomierny przepływ nasion w zakresie 2 do 400 kg/ha.

Dla różnych nasion są do dyspozycji trzy zestawy dozujące, co gwarantuje dokładne zachowanie dawki także przy wysokich prędkościach roboczych.
Kasety dozujące można wymieniać bardzo łatwo, bez jakichkolwiek narzędzi, także przy napełnionym zbiorniku ziarna.
Dla drobnych nasion maku, nawozów podstawowych, kukurydzy, słonecznika, grochu i fasoli opcjonalne są dostępne kolejne kasety dozujące.
Układ kalibracji, opróżnianie z resztek i dostęp do wymiany wałków dozujących przewidziano z lewej strony maszyny.

Redlice RoTeC+-Control do bardzo równego odkładania nasion

Średnica tarcz wynosząca 400 mm oraz bezstopniowo ustawiany aż do 55 kg nacisk bezpośrednio na redlicy to gwaranty równomiernego odkładania nasion także przy najwyższych prędkościach jazdy. Wymaganą głębokość siewu reguluje się bezpośrednio na redlicy, tarczą ograniczającą głębokość i czyszczącą. Płytki siew na lekkich glebach umożliwiają specjalne tarcze do płytkiego siewu posiadające większą powierzchnię przylegania. Tworzy się przy tym pozytywny efekt pozwalający na pracę ze stałym , wysokim naciskiem redlic. Redlica pracuje spokojniej. Nacisk redlic RoTeC+ Control ustawia się dokładnie w trzech nastawnikach. Poruszająca się z tyłu rolka dociskowa utrzymuje głębokość prowadzenia redlicy – niezbędna i u innych producentów – nie jest tu konieczna. Zaleta: nacisk redlicy nie rozdziela się na redlicę wysioewającą i rolkę dociskającą.

W zależności od typu maszyny, rozstaw rzędów wynosi od 12,5 cm do 16,6 cm.

Galeria – Amazone siewnik wielkopowierzchniowy Citan