Siewnik wielkopowierzchniowy Primera DMC 2018-09-17T12:30:58+00:00

Project Description

Siewnik wielkopowierzchniowy Primera DMC

AMAZONE oferuje nową generację siewników – Primera DMC o szerokości roboczej 3m, 4,5m, 6m, 9m, lub 12 m – znakomitą maszynę do niedrogiego wykonywania zabiegów uprawowych na wielkich powierzchniach.

Te wszechstronne, stosowane w dużych gospodarstwach siewniki wyposażone są w odpowiedni zestaw redlic, nadający się do siewu bezpośredniego, a także do siewu z konwencjonalną uprawą gleby.

Główne zalety – siewnik wielkopowierzchniowy Primera DMC

Siewnik wielkopowierzchniowy Primera DMC jest wynikiem konsekwentnego uwzględniania wymagań i życzeń praktyki.

  • Szerokość robocza 6 m, składana do 3225 mm szerokości transportowej (opcjonalnie 3000 mm), stosowane z ciągnikami o mocy od 180 KM.
  • Szerokość robocza 9 m, składana do szerokości transportowej 4725 mm (opcjonalnie 4500 mm), stosowane z ciągnikami o mocy od 270 KM.
  • Szerokość robocza 12 m, składana do 4725 mm szerokości transportowej (opcjonalnie 4500 mm), stosowane z ciągnikami od 350 KM.
  • Nawożenie do wyboru z nabudowanym zestawem siewu/nawożenia (seryjnie przy 12 m szerokości roboczej, opcjonalnie przy 3 m do 9 m szerokości roboczej)

Primera DMC

• Korzystne cenowo wykonywanie procesów produkcyjnych przy spadających kosztach wytwarzania i zmieniających się wielkościach gospodarstw
• Przestrzeganie przepisów dotyczących ochrony środowiska, redukcja obciążenia azotanami
• Obniżenie kosztów maszyno i kosztów pracy
• Uprawa konserwująca i chroniąca glebę
• Zmniejszenie erozji gleby
• Redukcja strat wody w glebie
• Stabilna prowadzenie
• Wysoki rozkład słomy oraz możliwość infiltracji

Primera DMC o szerokości roboczej 3 m, 4,5 m, 6 m, 9 m lub 12 m

Bez względu na to jaki rodzaj uprawy zostanie wybrany, Primera DMC w każdych warunkach wykonuje doskonałą pracę. Z wyjątkowymi redlicami dłutowymi osiągana jest wysoka jakoś odnoś dokładności odkładania i przykrywania nasion. Zwłaszcza przy uprawie bezorkowej z dużą ilością resztek organicznych z przedplonów lub po rekultywacji ugorów pracują bez zastrzeżeń. Czynią to także na glebach źle uprawionych, ze złym wymieszaniem resztek organicznych względnie na polach źle wyrównanych, gdzie mogłoby dochodzić do złej jakości odkładania i ziarna równania zagonów. Primera DMC ze swoimi redlicami dłutowymi doskonale radzi sobie w takich warunkach. Redlica dłutowa świetnie rozsuwa materiał organiczny z redliny wysiewu, znakomicie dopasowuje się do nierówności pola i z zawsze prawidłowym naciskiem redlicy dba o zachowanie dokładnego odkładania nasion i wyrównanie pola. Primera DMC można opcjonalnie wyposażyć także w zbiornik nawozu. Docelowe podawanie nawozu mineralnego bezpośrednio do redliny wysiewu może pomóc młodym roślinom w zdrowym i szybkim rozwoju, do osiągnięcia znajdującej się głębiej wody i tym samym przeciwstawić się większej suszy.

Wysokowydajna maszyna dla obszarów suchych i wielkich powierzchni

Prowadzone równoległobocznie redlice wysiewające DMC z ustawionymi na chwytanie czubkami redlic dłutowych DURA gwarantują rozsunięcie redli wysiewu dla jak najlepszego kontaktu nasion z glebą i zachowania Zabezpieczenie REVOMAT przed przeciążeniami umożliwia siew także na kamienistych glebach.
Przykrywanie nasion wykonywane jest tarczą wyposażoną w pałąki oraz zwykłym zagarniaczem lub zagarniaczem rolkowym. Opcjonalnie można też równocześnie wysiewać nasiona i nawóz.
W niektórych wypadkach nie można obejść się bez pługa. Przy takie, konwencjonalnej uprawie siewnik Primera DMC stosowany jest do pracy na polu przygotowanym do siewu.

Rolki pałąkowe na każdej redlicy

Rolki pałąkowe dla każdej z redlic wysiewających umieszczone z lewej i prawej strony redlicy dłutowej to kolejny postęp AMAZONE w technice siewu. Dzięki temu każda z redlic wysiewających jest indywidualnie, pewnie prowadzona na żądanej głębokości siewu a redlina jest ponownie przykrywana luźną , względnie spulchnioną glebą także w miejscach mokrych. Odbywa się to przy bardzo zróżnicowanych prędkościach jazdy sięgających aż do 18 km/h.
Oznacza to: jak dużo lub jak mało gleby będzie wyrzucane przez “jadącą” redlicę dłutową na bok – to obie rolki ponownie ułożą na redlinie z obu stron a następnie zadziała zagarniacz zwykły lub rolkowy. Nasiona będą przykryte, strefa nad nimi będzie relatywnie luźna, co pozwoli na szybsze podgrzanie gleby wokół nasion. Działa to jednak prawidłowo tylko wtedy, gdy cały materiał siewny będzie ułożony na wilgotnym podłożu (całkowicie u dołu). Przy redlicy dłutowej nasiona są precyzyjnie układane bardzo blisko z tyłu za redlicą.
Rolka pałąkowa składa się z tarczy odbijającej i pałąków służących jako elementy podporowe. Jest odporna na ścieranie i wykonana z jednego kawałka żeliwa. Pałąki umieszczone na zewnątrz tarczy odbijającej wykonano z wąskich elementów. Materiał utrzymuje zarówno dłuto redlicy jak i tarczę odbijającą zawsze na żądanej głębokości – niezależnie od prędkości jazdy! Ze względu na wąski kształt, nawet na wilgotnych glebach nie tworzą się żadne grube zwały gleby – co oznacza, że maszyną można pracować także wtedy, gdy pole jest jeszcze bardzo mokre. Nawet bez zgarniaczy, które zwykle mieszają słomę z luźną glebą i ciągną za sobą rolkę prowadzącą, działają hamująco i na zakończenie zamykają glebę.
Głębokość siewu ustawiana jest korbą, grupowo, dla każdego modułu redlic – bardzo łatwo i szybko.

Galeria – Amazone siewnik wielkopowierzchniowy Primera DMC