Siewnik Cayena z redlicami widłowymi 2018-09-17T13:14:18+00:00

Project Description

Siewnik Cayena z redlicami widłowymi

Siewnik Cayena z redlicami zębowymi stworzono do szybkiego siewu na twardych, suchych i kamienistych glebach z uprawą przedsiewną lub bez niej.
Przy 6 m szerokości roboczej i zbiorniku mieszczącym 3.600 l, Cayena oferuje niezwykłą siłę uderzenia; alternatywą jest Cayena-C z 2-komorowym zbiornikiem o pojemności 4.000 l.

Najważniejsze argumenty przemawiające za siewnikiem Cayena z redlicami widłowymi

  • Siew i optymalne zagęszczenie gleby w jednym przejeździe roboczym
  • Wysoka wydajność powierzchniowa przy precyzyjnym dozowaniu
  • Łatwość uciągu dzięki wąskim redlicom TineTeC
  • Na twarde, suche i kamieniste gleby
  • Duże przejścia przy dużej liczbie rzędów: 36 redlic na 6 m
  • Optymalne przykrywanie materiału siewnego przez zagarniacz S
  • Centralne, bezstopniowe ustawianie głębokości siewu
  • Pasmowe zagęszczanie gleby przez klinowe wały pierścieniowe z oponami o profilu Matrix
  • Zoptymalizowane prowadzenie redlic do precyzyjnego odkładania materiału siewnego

Do 15 km/h dla najwyższej wydajności dziennej

Siewnik Cayena z redlicami zębowymi pokazuje swoją siłę zwłaszcza na twardych, kamienistych glebach i regionach suchych, gdzie dotychczasowe redlice zawodzą. Czy będą to nasiona duże, średnie czy drobne, do siewu w mulcz, siewu po orce lub na ściernisku – Cayena o szerokości roboczej 6 m ma ogromną siłę uderzenia. Z prędkościami roboczymi sięgającymi aż do 15 km/h oraz zbiornikiem ziarna o pojemności 3.600 l Cayena oferuje ogromny potencjał wysokich wydajności dziennych.

Cayena-C – do materiału siewnego i nawozów

Przez Cayena 6001-C firma AMAZONE oferuje siewnik zaczepiany z redlicami zębowymi z wyposażeniem do nawozu. Mieszczący 4.000 l zbiornik materiału siewnego jest podzielony na dwie komory w stosunku 60:40 i wyposażony w elektryczne dozowniki. Obie komory można do wyboru napełniać ziarnem albo nawozem. Materiał siewny i nawóz będą tą samym odcinkiem transportowym dostarczane do redlin wysiewu i tam odkładane. W ten sposób można na przykład podczas siewu rzepaku ozimego lub zbóż ozimych podawać odpowiednią, startową dawkę nawozu.
Zamknięty system zbiornika ciśnieniowego Cayena-C gwarantuje aplikacje kombinacji wysokich dawek materiału siewnego i nawozu.

Terminal obsługowy AMATRON 3

Sterowanie wszystkimi ważnymi funkcjami może przejąć pracujący w ISOBUS terminal AMATRON 3, Zalicza się do tego funkcje robocze oraz możliwości funkcjonalne do ustawienia maszyny, np. kalibrację. AMATRON 3 jest obejmującym wiele maszyn terminalem ISOBUS dla siewników, rozsiewaczy nawozów i opryskiwaczy polowych, umożliwiającym optymalne sterowanie dawkami aplikacji oraz obsługę.
Maszyna seryjnie dysponuje elektrycznym napędem dozownika. Pozwala on na łatwą kalibrację oraz indywidualne zmiany dawki wysiewu. Obszerne sterowanie elektrohydrauliczne przez AMATRON 3 pozwala wykonywać wszystkie takie funkcje, jak sekwencje czynności na nawrotach, zmiana intensywności pracy zespołu redlic, bezpośrednio z ciągnika.
Terminal obsługowy steruje i nadzoruje funkcje zakładania ścieżek technologicznych. Należy do nich również umiejętne omijanie przeszkód przez znaczniki śladów. Z nowym kontrolerem zadań można wygodnie zaplanować wszystkie prace na domowym komputerze i przenieść niezbędne dane w formacie ISO-XML przez pendrive USB do terminala. W AMATRON 3 można przez ISO-XML lub mapy Shape pracować specyficznie dla poszczególnych części pola.

Galeria – Amazone siewnik Cayena z redlicami widłowymi