Zaczepiany opryskiwacz UX 01 2018-09-09T13:24:44+00:00

Project Description

Zaczepiany opryskiwacz polowy UX 01

Nowa generacja zaczepianych opryskiwaczy polowych UX 01 ze zbiornikami o pojemności od 4200 do 6200 l to dalszy postęp w zakresie precyzji i wydajności, a także gwarancja jeszcze większego komfortu. Całkowicie nowy w zamyśle obsługi oraz wyposażony w innowacyjne prowadzenie belki polowej o szerokości od 21 do 40 m UX 01 jest komfortowy w każdym detalu.

Główne zalety opryskiwacza UX 01

  • Łatwa obsługa i maksymalny komfort całego wyposażenia
  • Maksymalna precyzja zapewniająca optymalne rezultaty pracy
  • Sekcje o szerokości co 50 cm oraz optymalny dobór rozpylaczy dzięki inteligentnym układom włączania AmaSwitch i AmaSelect
  • Sprawdza się na podwórzu i na polu
  • Aktywne prowadzenie belki ContourControl w pionie pozwala na pracę z większymi prędkościami
  • Aktywne tłumienie drgań SwingStop redukuje poziome ruchy belki
  • Automatyczne programy mycia; od szybkich i efektywnych po intensywne i perfekcyjne
  • Automatyczne profile napełniania w ComfortPaket plus
  • Lekki, kompaktowy, zwrotny – krótka konstrukcja o dużym kącie skrętu charakteryzuje się doskonałą zwrotnością

Nowa generacja: Zaczepiany opryskiwacz polowy UX 01 Super

Seryjnie wszystkie maszyny są wyposażone w całkowicie osłonięte poszycie dolne, które umożliwia przesuwanie roślin pod maszyną i ich skuteczną ochronę przed uszkodzeniami. Najbardziej rzucająca się w oczy cecha produktów typu UX-01-Super to nowe popielate osłony z przodu z lewej i z prawej strony maszyny. Pod osłoną po lewej stronie kryje się SmartCenter z rozwadniaczem i całą armaturą obsługową oraz przyłączami napełnia, a także 2 pyłoszczelne schowki. Pod prawą osłoną znajduje się dodatkowa zamykana, pyłoszczelna półka o pojemności 240 l, z wyjmowaną podłogą pośrednią. Dzięki odchylanym do góry osłonom możliwe jest napełnianie i obsługiwanie maszyny bez zakłóceń. Opcjonalne oświetlenie LED, przymocowane pod osłonami, optymalnie oświetla obszar roboczy po obu stronach, a także obszar rozwadniacza.

Z 7-drożnym zaworem ciśnieniowym

Maszyny z wyposażeniem Comfort-Paket posiadają 7-drożny zawór ciśnieniowy. W przypadku zmiany funkcji po stronie ciśnienia wychylenie dźwigni zaworu ciśnieniowego powoduje zamknięcie zaworów wszystkich kanałów. Teraz nieaktywny zawór ciśnieniowy można obrócić do nowej pozycji bez otwierania kanałów. W ten sposób unika się np. przypadkowego przedostawania się cieczy roboczej do układu mycia lub aktywowania opróżniania ciśnieniowego podczas przełączania. Inteligentny układ umożliwia bezpośrednie napełnianie zbiornika na czystą wodę podczas doprowadzania wody do opryskiwacza przewodem ssawnym lub tłocznym.

Wydajny i efektywny

Nowy rozwadniacz o pojemności 60 l znajduje się bezpośrednio przed armaturą obsługową. Stożkowy kształt z centralnym odpływem oraz niespotykana wydajność ssania do 200 l/min zapewnia szybkie, całkowicie bezawaryjne napełnianie, jak i precyzyjne całkowite opróżnianie. Skuteczne rozwadnianie środków w postaci proszku i granulatu zapewnia dodatkowy rozpylacz mieszający znajdujący się pod otworem odpływowym, który skutecznie zapobiega jego zapychaniu. Wydajność takiego rozpylacza mieszającego jest regulowana płynnie i można go użytkować jednocześnie z nowym wysokowydajnym przewodem pierścieniowym
umożliwiającym płynne dozowanie. Rozwadniacz może być uzupełniany czystą wodą także przy napełnianiu ciśnieniowym. Jest to możliwe dzięki dodatkowej, opcjonalnej pompie.

Galeria – Amazone opryskiwacz polowy UX 01