Zaczepiany siewnik Condor 2018-09-17T12:47:18+00:00

Project Description

Zaczepiany siewnik Condor

Zaczepiany siewnik Condor pracuje z oddzielnie prowadzonymi redlicami ConTeC pro a rozstaw rzędów 25 cm i 31,3 cm/33,3 cm sprawia , że możliwa jest intensywna praca w suchych, kontynentalnych regionach. Przy szerokości roboczej 12 m i 15 m oraz z 3-komorowym zbiornikiem mieszczącym 8.000 l Condor oferuje niezwykle dużą siłę uderzenia.

Koncepcja – do ekstensywnej uprawy gleby

Oferowany przez AMAZONE Condor to idealna maszyna do płytkiej uprawy gleby z systemem siewu bezpośredniego. W dużych gospodarstwach rolnych, w którym czas i rośliny ograniczają czas będący do dyspozycji, Condor wyróżnia się ogromną siłą uderzenia i oszczędnością wody. Niewielkie zapotrzebowanie na siłę uciągu zestawione z szerokością roboczą pomaga wyraźnie obniżyć nakłady finansowe zwłaszcza w systemach ekstensywnej uprawy gleby.
Koncepcja maszyny w Condor zakłada dalszą ekstensywność wysiewu przy szerokościach roboczych powyżej 9 m, duży rozstaw rzędów i minimalnie inwazyjne odkładanie materiału siewnego. Siewniki będą oferowane z szerokością roboczą 12 i 15 m. Przy zastosowanej koncepcji składania, Condor, przy szerokości roboczej 15 m, osiąga w transporcie szerokość jedynie 3 m.

Perfekcyjne dopasowanie do podłoża

Elastyczne połączenie między ramą a redlicą osiągnięto przez sprawdzone, gumowe elementy sprężyste. Poprzez to, mogą być niwelowane nierówności gleby (i stałej głębokości odkładania nasion) AŻ DO 65 cm.
Redlica ConTeC-pro umożliwia perfekcyjne dopasowanie do podłoża przez swoją genialną a zarazem prostą konstrukcję, bez zwykłego w takich wypadkach siłownika hydraulicznego na każdej z redlic. Zmniejsza się podatność na usterki i oczywiście także cena maszyny.
Nacisk redlic można dopasować do warunków hydraulicznie przez obrót elementów ramy. W warunkach ekstremalnych na każdej z redlic można przyłożyć obciążenie do 120 kg.
Odstęp redlic co 25 cm przy budowie trzybelkowej oraz wysokość ramy wynosząca 80 cm zapewniają pracę bez zatorów także przy bardzo dużych ilościach słomy względnie przy niekorzystnym rozkładzie słomy.
Nowy oddzielacz powietrza na redlicy dba o stały strumień powietrza na odcinku dosyłania od dozowania do redlicy. Elastyczność rośnie przy wyborze liczby obrotów dmuchawy.

Galeria – Amazone zaczepiany siewnik Condor