Zawieszany kultywator Cenius 2018-09-10T08:40:12+00:00

Project Description

Zawieszany kultywator Cenius

Kultywatory serii Cenius oferowane w wersji zawieszanej (Cenius) oraz jako maszyny zaczepiane (Cenius-2T/Cenius-2TX) o szerokości roboczej od 4 m do 8 m są właściwym rozwiązaniem dla prawie każdego gospodarstwa. Dzięki licznym wariantom wyposażenia są w stanie spełnić niemal wszystkie wymagania i osiągać perfekcyjne wyniki pracy.

Główne zalety kultywatora Cenius

  • Cenius 03 Special z zabezpieczeniem na kołek ścinający, na gleby lekkie do średnich z małą ilością kamieni.
  • Cenius 03 Super ze sprężynowym, dociskowym zabezpieczeniem przeciążeniowym o sile zwalniania 600 kg dla gleb ciężkich i kamienistych.
  • System redlic C-Mix jest dostępny dla wszystkich Cenius 03 i oferuje warianty redlic do wszelkich prac zapewniając doskonałe wymieszanie gleby.
  • Maksymalny komfort z opcjonalną, hydrauliczną zmianą głębokości pracy oraz skalą do jej odczytu.
  • Wyrównywanie zagarniaczem sprężynowym lub talerzami równającymi. Do wyboru w wersji gładkiej lub zębatej.
  • Opcjonalnie dostępne talerze krawędziowe z indywidualną regulacją wysokości i kąta, dla perfekcyjnego obrazu pracy na łączeniu przejazdów.
  • Bezobsługowe ułożyskowanie talerzy równających ze ślizgowym pierścieniem uszczelniającym i w kąpieli olejowej, seryjne zabezpieczenie przeciążeniowe dla narzędzi równających.
  • Bogaty program dołączanych wałów uprawowych do optymalnego zagęszczania gleby na wszystkich glebach i w każdych warunkach.
  • Możliwa wersja z nabudowanym siewnikiem GreenDrill do siewu drobnych nasion i poplonów.

Beznarzędziowe ustawianie głębokości roboczej i elementów równających

Przy konstrukcji nowego typoszeregu Cenius uwzględnione zostało proste, komfortowe a przede wszystkim szybkie ustawianie maszyny. Głębokość roboczą reguluje się bezstopniowo, dźwigniami górnymi na wahaczach ramy tylnej.

Przejrzyste skale służą do orientacji w głębokości roboczej od 3 do 30 cm. Cenius można wyposażyć także w układ hydraulicznego ustawiania głębokości.
Pozycja rzędów talerzy do rozdrabniania i równania, ustawiana jest centralnie, pokrętłem, bez użycia narzędzi. Ustawiane elementy krawędziowe umożliwiają czyste łączenie kolejnych przejazdów.

(1) Ustawienie głębokości talerzy
(2) Ustawienie całej głębokości roboczej przez hydrauliczną zmianę głębokości

Do każdej pracy prawidłowy typ redlic

Spektrum działania Cenius sięga od płytkiej uprawy gleby poprzez jej rozluźnianie na głębokość występowania struktury gruzełkowatej aż do przygotowania pod siew. Do tego niezbędna jest naturalnie odpowiednia technika redlic. Odłączenie blachy prowadzącej i czubka redlicy służy przede wszystkim redukcji kosztów. Zależnie od spektrum zastosowania i wilgotności gleby można zużyć 3 do 5 czubków redlic zanim wymieni się blachę prowadzącą. Nowe blachy prowadzące systemu redlic są wyposażone w skręt poprawiający efekt mieszania. Nowe blachy prowadzące systemu redlic C-Mix są wyposażone w odwracanie i dbają o perfekcyjne prowadzenie strumienia gleby a tym samym o bardzo wysoką intensywność mieszania z niewielkim zapotrzebowaniem siły.
Z systemem szybkiej wymiany redlic C-Mix-Clip firma AMAZONE oferuje rozwiązanie, które umożliwia (prawie) beznarzędziową i przede wszystkim łatwiejszą, szybszą i bardzo komfortową zmianę redlic.

System szybkiej wymiany VarioClip dla Cenius 02

System szybkiej wymiany C-Mix jest systemem, który pozwala zredukować nie tylko nakłady pracy ale również czas i koszty wymiany redlic oraz szybko reagować na indywidualne cele uprawowe. System wymiany redlic C-Mix-Clip podobnie jak znane redlice C-Mix składa się z blachy prowadzącej i czubka. Blacha prowadząca jest również przy systemie C-Mix-Clip na stałe ześrubowana z zębami a czubek jest zamocowany na systemie szybkiej wymiany. Po jednorazowym, prostym montażu uchwytu C-Mix-Clip na zębie, można za pomocą łatwo zwalnianego kołka zabezpieczającego szybko nasuwać różne czubki redlic odpowiednie do zaplanowanej pracy. Kołek zabezpieczający prowadzony jest po tylnej stronie zęba przez wydrążoną śrubę i tym samym bezpiecznie utrzymuje każdy z czubków redlicy na uchwycie C-Mix-Clip. Zależnie od warunków pracy AMAZONE oferuje trzy różne czubki redlic. Czubki redlic C-Mix-Clip 80 mm, czubki redlic C-Mix-Clip 100 mm i gęsiostópki 320 mm. Redlice C-Mix-Clip 80 mm i 100 mm można stosować także w połączeniu z 350-mm redlicą skrzydełkową co umożliwia likwidację i cięcie ściernisk na całej powierzchni pola.

1) Wycięcie zabezpieczające przed utratą
2) Nasuwanie redlicy
3) Górna śruba mocująca (drążona)
4) Kołek zabezpieczający
5) Dolna śruba mocująca

Galeria – Amazone kultywator Cenius