Zawieszany opryskiwacz UF 02 2018-09-09T13:25:01+00:00

Project Description

Zawieszany opryskiwacz polowy UF 02

Kompaktowy, polowy opryskiwacz zawieszany UF 2002 ze zbiornikiem o pojemności 2000 l charakteryzuje się wyjątkowo ergonomiczną i komfortową konstrukcją. UF to wyjątkowo wydajna maszyna wyposażona w belkę polową Super-S2 oferowaną w wariantach szerokości roboczej od 15 do 30 m. Po dołożeniu zbiornika przedniego FT pojemność zbiornika w polowym opryskiwaczu zawieszanym UF 2002 można bez problemu zwiększyć o kolejne 1000 l.

Główne zalety opryskiwacza

  • Konstrukcja zapewniająca optymalny udźwig i rozłożenie środka ciężkości
  • Wygodny system szybkiego agregatowania i komfortowy zestaw postojowy umożliwiają szybki montaż
  • Panel obsługowy chroniony przed zanieczyszczeniami osłoną
  • SmartCenter – Łatwa obsługa i maksymalny komfort
  • Automatyczne programy mycia: od szybkich i efektywnych po intensywne i perfekcyjne
  • Doskonałe zawieszenie zapewnia optymalną stabilność pracy belek polowych
  • Obsługa każdego rozpylacza AmaSwitch – w wyposażeniu specjalnym możliwość przełączania sekcji o szerokości 50 cm
  • Po podłączeniu zbiornika przedniego FT zwiększenie pojemności do 3000 l – co zbliża się już do parametrów mniejszego opryskiwacza samojezdnego

Duży zbiornik cieczy roboczej

Opryskiwacz UF 2002 dysponuje zbiornikiem o pojemności użytkowej 2.000 l. Jest on wykonany z polietylenu, posiada bardzo korzystnie umieszczony punkt ciężkości dzięki specjalnemu kształtowi i jest umieszczony w ramie głównej. Zaletami tego zbiornika są absolutnie gładkie ściany wewnętrzne i zewnętrzne, zaokrąglone kształty wnętrza i nisko umiejscowiony otwór odpływowy. To umożliwia szybkie i efektywne mycie przy minimalnych ilościach resztek. Napełnianie może być realizowane poprzez zasysanie albo pod ciśnieniem – w obu przypadkach do dna zbiornika. To zapobiega pienieniu się cieczy użytkowej podczas napełniania.
Mieszadło umieszczono bezpośrednio na dnie zbiornika, co skutkuje lepszą wydajnością mieszania i nie powoduje odkładania się osadów. U góry zbiornika znajdują się dysze myjące,, odpowietrzenie i łatwa w obsłudze pokrywa. Obok zbiornika cieczy roboczej UF 2002 dysponuje zbiornikiem na czystą wodę o poj. 350 l.

Rozwadniacz

Nowy rozwadniacz o pojemności 60 l umieszczono bezpośrednio pod osprzętem obsługowym. Niespotykana wydajność zasysania 150 l/min zapewnia szybkie, całkowicie bezusterkowe napełnianie, jak i precyzyjne opróżnianie. Aby skutecznie rozpuścić preparaty w postaci proszku czy granulatu, w pobliżu otworu odpływowego znajduje się dodatkowa dysza mieszająca, która eliminuje zapychanie się odpływu. Tę dyszę mieszającą można bezstopniowo regulować i włączać równolegle z nowym i wysokowydajnym przewodem pierścieniowym. Woda do spłukiwania może być doprowadzana do rozwadniacza za pośrednictwem regulowanego bezstopniowo zaworu 3-drożnego!
Dyszę do mycia kanistrów aktywuje się poprzez szybkie wciśnięcie kanistra lub miarki. U góry dyszy do mycia opakowań znajduje się dodatkowo mały zaczep, który po jego aktywacji przez naciśnięcie pozwala efektywnie myć szyjki opakowań po środkach. Detale, takie jak uchwyt na naczynie pomiarowe czy możliwość przytwierdzenia kanistra po wewnętrznej stronie pyło- i wodoszczelnej pokrywy w celu dokładnego opróżnienia całej zawartości, decydują o wyjątkowo wysokim komforcie pracy. Gdy rozwadniacz jest zamknięty, można umyć jego wnętrze wykorzystując dysze do mycia opakowań. Po prawej stronie rozwadniacza znajduje się seryjny
pistolet.

Centralna obsługa – za pomocą SmartCenter

Dzięki uchylnej osłonie pola obsługowego SmartCenter, wszystkie istotne elementy obsługowe i rozwadniacz, chronione są przed zabrudzeniem i wodą. Po wewnętrznej stronie osłony znajdują się uchwyty na rękawice i naczynie pomiarowe. Ponieważ osłona odchyla się w stronę belki polowej, w pozycji otwarcia chroni ona operatora przed kontaktem z belką i jednocześnie stwarza dużo miejsca do prac po stronie ciągnika. UF 2002 posiada seryjnie 30 l schowek chroniony przed zanieczyszczeniami i wodą, przeznaczony na osobistą odzież ochronną operatora.

Zalety:
+ Centralne rozmieszczenie wszystkich najważniejszych elementów obsługowych, z perfekcyjnym dostępem
+ Panel obsługowy chroniony przed brudem i wodą
+ Schowek o poj. 30 l na osobistą odzież ochronną, chroniony przed pyłem i wodą
+ Wbudowany zbiornik do mycia rąk o poj. 20 l

Armatura z 7-drożnym zaworem ciśnieniowym

UF 2002 wyposażony jest w 7-drożny zawór ciśnieniowy. Podczas zmiany funkcji po stronie ciśnienia, poprzez odciągnięcie dźwigni zaworu zamknięte zostają wszystkie kanały. Teraz można dokonać wyboru nowej funkcji poprzez obrót zaworu, bez otwierania kanałów. Dopiero po wyborze nowej funkcji i doprowadzeniu dźwigni w prawidłowe położenie poprzez jej dociśnięcie, zostaje otwarty odpowiedni kanał zaworu.

Galeria – Amazone opryskiwacz polowy UF 02