Project Description
Zawieszany zbiornik tylny XTender i XTender-T

Tylny zbiornik XTender to elastycznie stosowany system zbiorników do pasywnej uprawy gleby. Oferuje możliwość równoczesnej aplikacji nawozu i / lub materiału siewnego.

Wysoka elastyczność
W czasach rosnących cen nawozów niebagatelne znaczenie ma efektywne nawożenie podstawowe. Podanie nawozu przy pracach uprawowych to rozwiązanie, które stawia składniki odżywcze do dyspozycji roślin w najlepszym momencie. Za nawożeniem podczas uprawy gleby w porównaniu do oddzielnych zabiegów nawożenia i siewu przemawiają też zalety logistyczne, zwłaszcza wtedy, gdy aplikowane są wysokie dawki. Można wyeliminować okresy przestoju siewników i efektywnie wykorzystywać okna czasowe prawidłowego siewu.
Komfortowa obsługa
Napędzany elektrycznie dozownik jest znany z serii Cirrus. Pozwala na łatwe zmiany dawki wysiewu z kabiny ciągnika, właściwe dozowanie na narożnikach pola oraz kalibrację jednym przyciskiem.
Dozowniki są dobrze dostępne, kalibracja i opróżnianie z resztek nie stanowi najmniejszych trudności. Zależnie od materiału siewnego i właściwości nawozu, do wyboru są różne kasety dozujące.
Hydraulicznie napędzana dmuchawa jest wyjątkowo cicha, wydajna i wymaga jedynie 28 l oleju na minutę. Jako opcja jest też do dyspozycji XTender terminal Twin 3.0 znany z techniki siewu, znajdujący się bezpośrednio na tylnym zbiorniku. Oszczędza on kierowcy czas i drogę między kabiną ciągnika a zbiornikiem podczas kalibracji oraz opróżnianiu z resztek.
Kolejnymi opcjami wyposażenia są system kamer, oświetlenie robocze LED i oświetlenie wnętrza zbiornika. Zapewnia to wystarczająco dobrą widoczność w ciemnościach a kamera daje doskonały przegląd sytuacji na dołączonej maszynie. Obsługa maszyny z ISOBUS odbywa się albo przez terminal AMAZONE ISOBUS albo przez terminal ISOBUS ciągnika.
Uniwersalne kombinacje
Całkowicie nową koncepcję ma podstawowa rama XTender. Pozwala na pracę z ciągnikami o mocy do 600 KM i oferuje dołączanie najkorzystniejsze dla punktu ciężkości. Dołączanie zbiornika tylnego do ciągnika odbywa się przez 3-punktową hydraulikę kategorii 3/4N. Przez zwykłe przełożenie sworzni dźwigni dolnych można wybierać między dwoma kategoriami zaczepu. Dołączanie do XTender kolejnej maszyny również odbywa się przez znormalizowane przyłącze dźwigni dolnych. Do wyboru są tutaj kategorie 3 lub 4N.