Zestaw uprawowo siewny Cataya 2018-09-14T06:54:13+00:00

Project Description

Mechaniczny zestaw uprawowo siewny Cataya

Mechaniczny, nabudowany siewnik Cataya w połączeniu z broną wirnikową KE lub kultywatorami wirnikowymi KX albo KG oferuje profesjonalnym gospodarstwom rolnym idealną maszynę do siewu po orce i w mulcz. Cataya jest dostępny w wariancie wyposażenia Special i Super o szerokości roboczej 3 m. Cataya Special ma zbiornik mieszczący 650 l ziarna, który można poprzez nadstawki powiększyć do 850 l. Cataya Super ma zbiornik mieszczący 830 l ziarna powiększany nadstawkami do1.270 l.

Zalety serii ZG-TS

  • Maksymalna siła uderzenia oraz szybkie napełnianie bez strat przy dużym zbiorniku ziarna (830 l/1.270 l)
  • Centralne i komfortowe ustawienie maszyny przez SmartCenter, kalibracja po naciśnięciu przycisku
  • Nowy system dozowania Precis, dla dokładnego dozowania i łatwego przestawiania z nasion drobnych na normalne z pomocą zasuwy zamykającej
  • Minimalne ilości resztek przy zintegrowanym lejku spustowym – łatwe opróżnianie z resztek ziarna i szybkie mycie
  • Szybka zmiana rozstawu śladów i szerokości ścieżek technologicznych przez wałek pośredni
  • Opcjonalne, komfortowe i bezstopniowe ustawianie nacisku redlic z kabiny ciągnika z dobrze widoczną skalą
  • Wyposażenie w nowoczesny terminal ISOBUS

Duży zbiornik ziarna

Duży zbiornik ziarna redukuje czasy napełniania. Zbiornik podstawowy ma pojemność do 1.270 litrów zapewniając wyjątkowo dużą siłę uderzenia w swojej klasie.
Zbiornik ziarna jest zamykany pokrywą z uszczelką chroniąca przed kurzem i wodą z opadów.

Wygodne napełnianie

Wyjątkowo szeroki, dostępny przez składane stopnie pomost załadowczy ułatwia napełnianie siewnika. Otwór napełniania o wymiarach 2,60 x 0,75 m umożliwia szybki, i łatwy proces napełniania z big-bagów, szufli ładowacza czołowego oraz ze zwykłych worków.
Pokrywa zbiornika ze zintegrowaną pomocą w nasypywaniu służy do eliminacji strat przy napełnianiu zbiornika ziarna.

Zgarniacz

Do zagwarantowania płynnego biegu redlic , na podwójnych tarczach są zamocowane zgarniacze wewnętrzne.
Opcjonalne dostępne są zgarniacze z utwardzaną powłoką dla bardzo zwięzłych gleb gliniastych.

Włączanie ścieżek technologicznych

Z nową koncepcją włączania ścieżek technologicznych można wyłączać ogółem do 2 x 5 rzędów wysiewu, poprzez co zakładanie ścieżek technologicznych odbywa się bez problemów.
Włączanie ścieżek technologicznych odbywa się przez wałek pośredni dla kółek wysiewających. Gdy będzie zakładana ścieżka technologiczna, wałek pośredni jest w stanie zatrzymania i równocześnie zatrzymane są swobodne kółka ścieżek technologicznych na wału wysiewającym. Odpowiednio szerzej założone ścieżki technologiczne nadają się do pracy ciągników pielęgnacyjnych o szerokości opon do 900 mm przy rozstawie rzędów 15 cm lub 750 mm przy rzędach rozstawionych co 12,5 cm. Rozstaw śladów i szerokość ścieżek technologicznych można przy dwuczęściowych kółkach wysiewających dopasować szybko i łatwo

Napęd dozownika ElectricDrive

Cataya seryjnie posiada elektryczny napęd dozownika, ElectricDrive. W połączeniu z napędem elektrycznym kalibracja jest tu komfortowa i w pełni automatyczna. Napęd elektryczny oferuje dodatkowe funkcje, na przykład wstępnego dozowania materiału siewnego na początku pola a także zwiększenie i zmniejszenie dawki wysiewu podczas pracy. Dla nadzoru prędkości jazdy Catayal ma do dyspozycji różne źródła sygnałów. Obok czujnika radarowego albo sygnału GPS można wykorzystywać także sygnał prędkości jazdy ciągnika.
Napęd elektryczny jest dostępny do wyboru z lewej lub prawej strony. Opcjonalnie dostępne są 2 napędy, przez co możliwe jest wyłączanie połowy szerokości roboczej.

Galeria – Amazone mechaniczny zestaw uprawowo siewny Cataya