Zetor Forterra 2018-06-22T14:02:21+00:00

Project Description

Ciągnik Zetor Forterra

Traktory Zetor Forterra

Traktory z gamy Forterra cechują się doskonałymi osiągami i solidnością. W skład gamy wchodzą trzy warianty: Podstawowy model Forterra CL jest wyposażony w czterocylindrowy silnik o zakresie mocy od 96-136 KM oraz skrzynię biegów 24/18. W przeciwieństwie do modelu podstawowego, Forterra HSX jest wyposażony w bardziej nowoczesną przekładnię 30/30 z rewersem hydraulicznym. Najwyższym modelem z gamy jest Forterra HD, który ma wyższą moc (do 147 KM) i posiada bardziej wytrzymałe nadwozie, resorowaną, wielowahaczową oś przednią oraz wielofunkcyjny panel sterowniczy.

BROSZURA

SILNIK

Potężna moc przy niskim zużyciu paliwa

Traktory Forterra wyposażone są w czterocylindrowe silniki Zetor o mocy od 96 do 147 KM. Ich specjalna, mocna konstrukcja stanowi silną konkurencję dla traktorów sześciocylindrowych. Silniki Zetor są niezawodne, posiadają dużą moc i zapewniają niskie zużycie paliwa. Prosta konstrukcja silnika oraz niewielka ilość elementów elektronicznych zapewnia niskie koszty eksploatacji, długą żywotność i prostotę użytkowania oraz bezawaryjność.

Wyróżnienia i Nagrody

FORTERRA HD 140

finalista konkursu Tractor of the Year 2017

Bread Basket 2016

Golden Ear 2016
za ZETOR Forterra HD 150

Agrokomplex 2016

Golden Sickle
za ZETOR Forterra HD 150

Agrokomplex 2014

Golden Sickle
za ZETOR FORTERRA HD

SKRZYNIA PRZEKŁADNIOWA

Połączenie siły i dokładności

W gamie Forterra do wyboru są cztero lub pięciobiegowe przekładnie o dwóch zakresach (polowym i transportowym) oraz trójstopniowym wzmacniaczem momentu obrotowego (PowerShift). Modele Forterra HSX oraz HD są wyposażone w rewers hydrauliczny (PowerShuttle).

HYDRAULIKA

Siła i wydajność

Efektywność hydrauliki Forterra bazuje na specjalnej funkcji HitchTronic – automatycznej regulacji tylnego trzypunktowego układu zawieszenia. Maksymalna siła udźwigu wynosząca do 77 kN lub 85 kN pozwala na sprzęganie ciężkich maszyn. Traktory Forterra dają możliwość wykorzystywania szerokiego zakresu narzędzi.

KABINA

Komfort, przestronność i świetna widoczność

Amortyzowana kabina wyposażona w ergonomiczny fotel oraz nowoczesny wielozadaniowy panel przyrządów zapewnia komfortowe pole widzenia we wszystkie strony. Daje to komfort nawet podczas wymagających, całodniowych prac. Wysokiej klasy układ sterowania traktorem Forterra jest intuicyjny i prosty, a menu pozbawione jest niepotrzebnie skomplikowanych pozycji.

Kabina

Kabina modelu Forterra zapewnia wysoki komfort niezależnie od rodzaju pracy ciągnika. Podczas pracy nieoceniona jest ergonomia. Kabiny traktorów Zetor są przestronne, a komfort jazdy podnosi deska rozdzielcza z intuicyjnym sterowaniem wszystkimi funkcjami pojazdu.

Ponadto model Forterra HD jest wyposażony w wielofunkcyjny panel sterujący zawierający wszystkie istotne elementy sterownicze. Operator ma wszystko w zasięgu ręki – od układu sterowania hydrauliką poprzez sterowanie amortyzowaną osią przednią i funkcję automatycznego sterowania na uwrociach.

  • Resorowana kabina we wszystkich modelach
  • Resorowany ergonomiczny fotel operatora, składany fotel pasażera
  • Doskonała widoczność z kabiny we wszystkich kierunkach
  • Widok przez okno dachowe ułatwia obsługę ładowacza czołowego
  • Ergonomiczny panel wielofunkcyjny umożliwia komfortowe sterowanie

  • Klimatyzacja umożliwiająca ustawienie żądanej temperatury
  • Kierownica regulowana w dwóch zakresach (wysokość i kąt)

SKRZYNIA PRZEKŁADNIOWA

Połączenie siły i dokładności

Firma Zetor sama projektuje i produkuje własne skrzynie biegów w Brnie w Czechach przy użyciu materiałów wysokiej jakości, zapewniających wytrzymałość, wydajność i wysoką żywotność.

Większa liczba dostępnych przełożeń utrzymuje optymalną prędkość silnika podczas pracy w polu, jak również podczas transportu. Pozwala to na utrzymanie niskiego zużycia paliwa. W najczęściej używanym zakresie roboczym do dyspozycji jest 7 lub 9 biegów, zaś funkcja automatycznej zmiany biegu jest dostępna nawet jeśli traktor pracuje pod obciążeniem. Wygodniejsza zmiana biegów oraz łatwiejsza obsługa traktorów Forterra wynika także z funkcji automatycznego wzmacniacza momentu obrotowego.

Forterra CL

Czterobiegowa skrzynia z trzystopniowym wzmacniaczem momentu obrotowego

24 biegów do przodu i 18 biegów wstecznych

7 przełożeń w zakresie roboczym 6-12 km/h

Forterra HSX oraz HD

Czterobiegowa skrzynia z trzystopniowym wzmacniaczem momentu obrotowego oraz rewersem

30 biegów do przodu i 30 biegów wstecznych

9 przełożeń w zakresie roboczym 6-12 km/h

Spodobał Ci się ten traktor?
Skontaktuj się z nami!

KONTAKT