Weidemann z nagrodą German Brand Award 2018

Wyróżnienie za całościowe i doskonałe zarządzanie marką przyznawane przez Radę ds. wzornictwa i Instytut marki niemieckiej.

Nagrodą German Brand Award Rada ds. wzornictwa i Instytut marki niemieckiej wyróżniają marki odnoszące sukcesy, konsekwentne zarządzanie marką i trwałą komunikację marki. Pomysł przyznawania nagrody German Brand Award zainicjowała w roku 2016 Rada ds. wzornictwa. Do organizacji konkursu został zaangażowany Instytut marki niemieckiej, powołany do wzmacniania aktywności w zakresie zarządzania marką.

Nagroda German Brand Award, która w 2018 roku została przyznana po raz trzeci, stanowi wyróżnienie za skuteczne zarządzanie marką w Niemczech. Odkrywa, prezentuje i nagradza wyjątkowe marki i ich twórców. Firma Weidemann GmbH otrzymała nagrodę w kategorii „Machines & Engineering, Industry Excellence in Branding”, zostając w ten sposób pierwszym wyróżnionym przedsiębiorstwem w branży technologii rolniczej. Firma Weidemann już otrzymała tę nagrodę w 2017 roku, a teraz wygrała ją po raz drugi z rzędu. Ponadto firma Weidemann została nagrodzona w kategorii „Brand Creation, Intregrated Campaign“ (tworzenie marki, kampania zintegrowana) za łączoną kampanię reklamową dla ładowarki 1160 eHoftrac.

W konkursie mogą brać udział wyłącznie firmy, które zostały nominowane do nagrody German Brand Award przez Instytut marki niemieckiej, jego łowców marek i gremium specjalistów. „Firma Weidemann otrzymała kolejną nominację w 2018 roku, a nawet była w stanie przekonać jury w dwóch kategoriach” – mówi Bernd Apfelbeck, dyrektor handlowy. „Bardzo cieszymy się z tych dwóch wyróżnień, bo pokazują nam one – z zupełnie niezależnego punktu widzenia – że obrany przez firmę kierunek okazał się prawidłową drogą. Silna marka ma elementarne znacznie dla sukcesu naszego przedsiębiorstwa.”

Kierownik marketingu Christina Heine wyjaśnia: „W ciągu ostatnich kilku lat intensywnie pracowaliśmy nad konsekwentnym wprowadzeniem i wizerunkiem marki Weidemann. Konkretne wyjście na przeciw naszym grupom docelowym, przyjazna i estetyczna organizacja komunikacji i jednoznaczność informacji były i są dla nas ważne. Autentyczność to dla nas decydujący czynnik: naszym credo jest prezentacja spójnego obrazu całościowego produktów i przedsiębiorstwa oraz przeżywanie i komunikacja silnego partnerstwa między producentami, sprzedawcami i klientami. Cieszymy się, że nasza kampania łączona dotycząca ładowarek 1160 eHoftrac zasilanych akumulatorowo również otrzymała nagrodę”.

Znaczenie marki
„Coraz więcej firm – jak wyraźnie pokazują zgłoszenia do German Brand Award z ostatnich trzech lat – konsekwentnie prowadzi cyfryzację swoich marek na wszystkich poziomach i pracuje nad poprawą doświadczenia użytkownika. W coraz większym stopniu koncentrują się one na projektowaniu produktów i usług zorientowanych na klienta, jako strategicznym czynniku sukcesu – nie tylko w kontekście nowych możliwości cyfrowych. Cieszy również fakt, że trend ten można zaobserwować nie tylko w firmach B2C, ale także w coraz większej liczbie firm B2B”, wyjaśnia Andrej Kupetz, przewodniczący jury Niemieckiej Nagrody Marki i dyrektor główny Rady Wzornictwa.

Jury
O przyznaniu nagrody German Brand Award decyduje niezależne jury składające się ze specjalistów ds. marki z różnych sektorów przemysłu:

Przewodniczący: Andrej Kupetz, główny prezes Rady ds. wzornictwa
Dr Saskia Diehl, prezes GMK Markenberatung
Lutz Dietzold, prezes Rady ds. wzornictwa
Günter Moeller, prezes hm+p Hermann, Moeller & Partner
Stefan Raake, prezes AMC Finanzmarkt GmbH
Prof. Mike Richter, szkołą wyższa Darmstadt
Prof. Dr. Simone Roth, wice-prezes Brand Academy
Christian Rummel, Deputy Global Head of Brand Communications & CSR, Deutsche Bank

Źródło:
http://www.weidemann.de/pl/

2018-09-18T11:09:31+00:00 Lipiec 18, 2018|Aktualności|